Sala Polivalentă „Ion C. Neagu” din municipiul Călăraşi a găzduit, în data de 12 septembrie 2017, meciul dintre AHC Dunărea  şi CS Dinamo Bucureşti. Formaţia călărăşeană a fost învinsă de Dinamo, cu scorul de 24 – 29. Partida a contat pentru etapa a treia din cadrul Ligii Zimbrilor la handbal masculin.

„Băieţii noştri au luptat de la egal la egal cu campioana României, tabela fiind favorabilă Dunării în primele 45 de minute ale meciului. Pe un teren unde au avut mai mereu probleme, cei de la Dinamo au câștigat greu, în partida care a contat pentru etapa a treia a Ligii Naționale, pentru că băieţii noştri au reușit o primă repriză formidabilă. Dunărea, antrenată de fostul dinamovist Adrian Petrea, a terminat prima repriză la două goluri în faţa oaspeţilor, pe contraatac Florin Dospinescu și Alexandru Mihai Tărâță au fost imbatabili, Shahoo Nosrati a fost și el necruţător, iar Dunărea a intrat în avantaj la pauză, scor 15 – 13, după ce portarul George Şelaru a avut zece parade. În repriza secundă, Dunărea a condus cu 16 – 12. În minutul 46, oaspeţii au condus pentru prima oară cu 21 – 20, iar în minutul 50 Dunărea a revenit, dar pe final oaspeţii au marcat cinci goluri consecutive şi au câştigat cu 29 – 24. Lupta continuă cu deplasarea în etapa a patra la CSM Focşani şi etapa cincea cu meciul de acasă din 1 octombrie, când primim vizita echipei AHC Potaissa Turda. A fost spectacol, atât în teren, cât şi în tribune. Mulţumim din suflet publicului pentru energia cu care ne-a încurajat! Mulţumim galeriei, care sâmbătă a susţinut echipa la Iaşi, iar marţi a dominat fondul sonor al Polivalentei”, se arată pe site-ul echipei călărăşene de handbal ahcdunareacalarasi.wixsite.com.