Atleții de la Clubul Sportiv Școlar Călărași au luat startul în prima competiție a sezonului de sală, “Cupa Atletic Star”, ediția a V-a, care s-a desfășurat în data de 12 noiembrie 2017. Concursul a avut loc în sala de atletism “Lia Manoliu” din Capitală, în organizarea CS Atletic Star şi cu sprijinul Asociației Municipale de Atletism București.

13 atleţi de la Clubul Sportiv Școlar Călăraşi au participat la această competiţie. Este vorba despre: Mihai Ştefan Lică (lungime J3), care a obţinut locul doi; Antoniu Grama (400 de metri J3), care s-a clasat pe locul trei; Ştefania Gheorghe (400 de metri J2), care a câştigat locul întâi; Olimpia Năstase (400 de metri J2), care s-a aflat pe locul doi; Diana Radu, care a urcat pe locul şapte la 50 de metri C2 şi pe locul şase la lungime C2; Cristina Crivăţ (greutate C1), care a obţinut locul patru; Ionuţ Vasile (400 de metri J2), care s-a clasat pe locul patru; Maria Sîrbu (lungime C1), Niekerk Aimee Van (lungime C2), Paola Cazacu (lungime C2), Raisa Lucam (200 de metri C2), Cătălin Vasile (200 de metri), Costin Neagu (200 de metri C2).