Cei mai mici atleți de la Clubul Sportiv Școlar (CSS) Călărași au participat la competiția „Cupa Începătorului”, care s-a desfășurat în sala „Lia Manoliu” din municipiul București, în organizarea Asociației Municipale de Atletism București.

Un rezultat foarte bun a fost obținut de sportivul călărăşean Costin Neagu, care a ocupat locul 1 în proba de 600 de metri, după o cursă spectaculoasă încheiată cu un finish impresionant. Alte rezultate deosebite au fost obținute de Diana Radu (locul 4 la lungime), Raisa Lucan (locul 4 la 600 de metri), Diana Călin (locul 6 la 200 de metri) și Aimee Van Niekerk (locul 8 la lungime).

La această competiție de nivel național, la care au fost prezente peste 20 de cluburi din țară, au participat și 16 atleți de la CSS Călăraşi, printre care amintim: Costin Neagu, care a câştigat locul 1 în proba de 600 de metri; Diana Radu, care s-a clasat pe locul 4, la proba lungime; Aimee Van Niekerk, care a obţinut locul 8, la proba lungime; Raisa Lucan, care a urcat pe locul 4, la proba 600 de metri; Teodora Crivăț, care a concurat la proba 200 de metri; Paola Cazacu, care a fost prezentă la proba 200 de metri; Noni Tudor, care a luat parte la proba 200 de metri; Alexandru Iancu, care a participat la proba 200 de metri, toţi la grupa de vârstă copii 2 (2006 – 2007); Iustina Mihai, care a concurat la proba lungime; Catinca Leu, care a fost prezentă la proba lungime; Maria Artimon, care a luat parte la proba lungime; Sabina Grigore, care a participat la proba lungime; Erica Amzaru, care a concurat la proba lungime; Daria Lazăr, care a fost prezentă la proba lungime; Diana Călin, care a câştigat locul 6, la proba 200 de metri; Cătălin Vasile, care a luat parte la proba 200 de metri, toţi la grupa de vârstă copii 3 (2008 – 2009).