Sâmbătă, 26 mai, Clubul Sportiv (C.S.) Seijitsu Călăraşi a participat cu un lot de 17 karatişti de la cele două secţii, din Călăraşi şi din Săpunari – Lehliu, la competiţia „Dobrogea Karate Cup Vivo 2018”. Evenimentul a fost organizat de către C.S. Karate Dinamic Constanţa, clubul călărăşean obţinând 27 de medalii, dintre care patru de aur, nouă de argint şi 14 de bronz.

„Cu această ocazie, mulţumim pentru invitaţie la  competiţie domnului Gabriel Popescu, de la C.S. Karate Dinamic Constanţa. În continuare ne pregătim pentru competiţia de karate din data de 2 iunie 2018, de la Buftea, organizată de C.S. Voinţa Buftea în cadrul FRK WUKF România, unde suntem afiliaţi. Pentru cei interesaţi de practicarea acestei frumoase arte marţiale, ne pot găsi în următoarele locaţii: în municipiul Călăraşi, sala de sport a Liceul Teoretic ‘Mihai Eminescu’, luni, miercuri şi vineri, între orele 18:00 şi 19:30; în comuna Roseţi, la Şcoala Gimnazială ‘Iancu Rosetti’, marţi şi joi, în intervalul orar 18:00 – 19:30, şi duminica, între orele 13:00 şi 14:30, precum şi în sat Săpunari (Lehliu), la Şcoala nr. 2 , marţi şi joi, în intervalul orar 18:30 – 20:00 şi vineri, între orele 16:30 şi 18:00. Pentru relaţii suplimentare, puteţi suna la numărul de telefon: 0737406199”, a menţionat preşedintele – instructor al Clubului Sportiv Seijitsu Călăraşi, Gheorghiţă Mirea, 3 Dan Karate-Do Shotokan.

 

Sportivii medaliaţi, din cadrul secţiei de karate din Călăraşi, sunt următorii:

Iasmina Dumitru, locul III, kata; locul I, kumite

David Georgian Stoian, locul III, kata; locul I, kumite

Fabian Andrei Mesca, locul I, kata; locul III kumite

Alin Andrei Florea, locul I, kata

Cătălina Maria Panait, locul II, kata; locul II, kumite

Lorena Georgiana Ichim, locul II kata; locul, II kumite

Mihnea Matei, locul III, kata; locul II, kumite

Caracas Luca, locul III, kata

Alexandru Panait, locul III, kata

 

Sportivii medaliaţi, din cadrul secţiei de karate din Săpunari – Lehliu, sunt următorii:

Daria Andreea Neacşu, locul III, kata; locul II, kumite

Maria Ţucudean, locul III, kata; locul II, kumite

Nectaria Ţucudean, locul II, kata

Nicolae Ţucudean, locul III, kata; locul III, kumite

Robert Niţă, locul II, kata; locul III kumite

Gheorghe Liviu Motica, locul III, kata

Andreea Niţă, locul III, kata

Erica Maria Cek, locul III, kata