Prezentarea lotului AHC Dunărea Călăraşi va avea loc în data de 3 august 2018, la Sala Polivalentă “Ion C. Neagu”. Astfel, începând cu ora 18:00, galben-albaştrii vor întâlni echipa CSM Focşani.

Intrarea suporterilor se va face pe bază de abonament sau bilet, în valoare de 10 lei. Pentru acest meci, intrarea se va face începând cu ora 17:00. Şi sâmbătă, în data de 4 august, se va disputa un alt meci între Dunărea Călăraşi şi CSM Focşani, începând cu ora 12:00, însă intrarea în sală se va face de la ora 11:00.

Programul amicalelor este următorul: vineri, 3 august, ora 18:00, AHC Dunărea-CSM Focşani; sâmbătă, 4 august, ora 12:00, AHC Dunărea-CSM Focşani; vineri, 10 august, la Constanţa, HC Dobrogea Sud-AHC Dunărea; duminică, 12 august, la Călăraşi, AHC Dunărea-CSM Bacău; 17-19 august, turneu la Bucureşti, unde participă: Dinamo, St. Raphael, AHC Dunărea şi AHC Potaissa Turda.

Programul complet al turului pentru sezonul 2018-2019

Etapa I: AHC Dunărea Călărași-CSA Steaua București; Minaur Baia Mare-HC Buzău; AHC Dobrogea Sud Constanța-Dinamo București; SCM Politehnica Timișoara-AHC Potaissa Turda; CSU Suceava-CSM București; CSM Făgăraș-CSM Focșani; HC Vaslui-CSSM Bacău.

Etapa II: CSA Steaua București-CSSM Bacău; CSM Focșani-HC Vaslui; CSM București-CSM Făgăraș; AHC Potaissa Turda-CSU Suceava; Dinamo București-SCM Politehnica Timișoara; HC Buzău-AHC Dobrogea Sud Constanța; AHC Dunărea Călărași-Minaur Baia Mare. Etapa III: Minaur Baia Mare-CSA Steaua București; AHC Dobrogea Sud Constanța-AHC Dunărea Călărași; SCM Politehnica Timișoara-HC Buzău; CSU Suceava-Dinamo București; CSM Făgăraș-AHC Potaissa Turda; HC Vaslui-CSM București; CSSM Bacău-CSM Focșani.

Etapa IV: CSA Steaua București-CSM Focșani; CSM București-CSSM Bacău; AHC Potaissa Turda-HC Vaslui; Dinamo București-CSM Făgăraș; HC Buzău-CSU Suceava; AHC Dunărea Călărași-SCM Politehnica Timișoara; Minaur Baia Mare-AHC Dobrogea Sud Constanța.

Etapa V: AHC Dobrogea Sud Constanța-CSA Steaua București; SCM Politehnica Timișoara-Minaur Baia Mare; CSU Suceava-AHC Dunărea Călărași; CSM Făgăraș-HC Buzău; HC Vaslui-Dinamo București; CSSM Bacău-AHC Potaissa Turda; CSM Focșani-CSM București.

Etapa VI: CSA Steaua București-CSM București; AHC Potaissa Turda-CSM Focșani; Dinamo București-CSSM Bacău; HC Buzău-HC Vaslui; AHC Dunărea Călărași-CSM Făgăraș; Minaur Baia Mare-CSU Suceava; AHC Dobrogea Sud Constanța-SCM Politehnica Timișoara.

Etapa VII: SCM Politehnica Timișoara-CSA Steaua București; CSU Suceava-AHC Dobrogea Sud Constanța; CSM Făgăraș-Minaur Baia Mare; HC Vaslui-AHC Dunărea Călărași; CSSM Bacău-HC Buzău; CSM Focșani-Dinamo București; CSM București-AHC Potaissa Turda.

Etapa VIII: CSA Steaua București-AHC Potaissa Turda; Dinamo București-CSM București; HC Buzău-CSM Focșani; AHC Dunărea Călărași-CSSM Bacău; Minaur Baia Mare-HC Vaslui; AHC Dobrogea Sud Constanța-CSM Făgăraș; SCM Politehnica Timișoara-CSU Suceava.

Etapa IX: CSU Suceava-CSA Steaua București; CSM Făgăraș-SCM Politehnica Timișoara; HC Vaslui-AHC Dobrogea Sud Constanța; CSSM Bacău-Minaur Baia Mare; CSM Focșani-AHC Dunărea Călărași; CSM București-HC Buzău; AHC Potaissa Turda-Dinamo București.

Etapa X: CSA Steaua București-Dinamo București; HC Buzău-AHC Potaissa Turda; AHC Dunărea Călărași-CSM București; Minaur Baia Mare-CSM Focșani; AHC Dobrogea Sud Constanța-CSSM Bacău; SCM Politehnica Timișoara-HC Vaslui; CSU Suceava-CSM Făgăraș.

Etapa XI: CSM Făgăraș-CSA Steaua București; HC Vaslui-CSU Suceava; CSSM Bacău-SCM Politehnica Timișoara; CSM Focșani-AHC Dobrogea Sud Constanța; Dinamo București-Minaur Baia Mare; AHC Potaissa Turda-AHC Dunărea Călărași; Dinamo București-HC Buzău.

Etapa XII: CSA Steaua București-HC Buzău; AHC Dunărea Călărași-Dinamo București; Minaur Baia Mare-AHC Potaissa Turda; AHC Dobrogea Sud Constanța-CSM București; SCM Politehnica Timișoara-CSM Focșani; CSU Suceava-CSSM Bacău; CSM Făgăraș-HC Vaslui.

Etapa XIII: HC Vaslui-CSA Steaua București; CSSM Bacău-CSM Făgăraș; CSM Focșani-CSU Suceava; CSM București-SCM Politehnica Timișoara; AHC Potaissa Turda-AHC Dobrogea Sud Constanța; Dinamo București-Minaur Baia Mare; HC Buzău-AHC Dunărea Călărași.