Noul sezon al Ligii I la futsal va începe sâmbătă, 3 septembrie, când vor avea loc şi primele două partide. La start se vor alinia 11 formaţii, printre care se numără şi Dunărea Călăraşi.

Potrivit site-ului afcdunareacalarasi.ro, începând cu ora 17:00, CSM Politehnica Iaşi va înfrunta, pe teren propriu, formaţia clujeană CFF Clujana Cluj-Napoca. De la ora 18:30, la Sfântu Gheorghe, Dunărea Călăraşi se va duela cu Spicom. În etapa a doua, la Călăraşi va veni Informatica Timişoara, urmând ca în runda imediat viitoare, Dunărea să joace pe terenul campioanei City’us Târgu Mureş.

 

Programul complet al partidelor din cadrul turului care se va încheia pe 12 noiembrie:

 

Etapa I/3 – 5 septembrie

CSM Poli Iaşi – Clujana Cluj-Napoca

Sepsi Sfântu Gheorghe – Dunărea Călăraşi

KSE Târgu Secuiesc – United Galaţi

Informatica Timişoara – Autobergamo Deva

City’us Târgu Mureş – Muncitorul Reşiţa

ACS Odorheiu Secuiesc va sta.

 

Etapa a II-a/10 septembrie

United Galaţi – FK Odorheiu Secuiesc

Muncitorul Reşiţa – KSE Târgu Secuiesc

Autobergamo – City’us Târgu Mureş

Dunărea Călăraşi – Informatica Timişoara

Clujana Cluj-Napoca – Sepsi Sfântu Gheorghe

CSM Poli va sta.

 

Etapa a III-a/17 septembrie

ACS Odorheiu Secuiesc – Muncitorul Reşiţa

KSE Târgu Secuiesc – Autobergamo Deva

City’us Târgu Mureş – Dunărea Călăraşi

Informatica Timişoara – Clujana Cluj-Napoca

Sepsi Sfântu Gheorghe – CSM Poli Iaşi

United Galaţi va sta.

 

Etapa a IV-a/24 septembrie

Muncitorul Reşiţa – United Galaţi

Autobergamo Deva – ACS Odorheiu Secuiesc

Dunărea Călăraşi – KSE Târgu Secuiesc

Clujana Cluj-Napoca – City’us Târgu Mureş

CSM Poli – Informatica Timişoara

Sepsi Sfântu Gheorghe va sta.

 

Etapa a V-a/1 octombrie

United Galaţi – Autobergamo Deva

ACS Odorheiu Secuiesc – Dunărea Călăraşi

KSE Târgu Secuiesc – Clujana Cluj-Napoca

City’us Târgu Mureş – CSM Poli Iaşi

Informatica Timişoara – Sepsi Sfântu Gheorghe

Muncitorul Reşiţa va sta.

 

Etapa a VI-a/8 octombrie

Autobergamo Deva – Muncitorul Reşiţa

Dunărea Călăraşi – United Galaţi

Clujana Cluj-Napoca – ACS Odorheiu Secuiesc

CSM Poli Iaşi – KSE Târgu Secuiesc

Sepsi Sfântu Gheorghe – City’us Târgu Mureş

Informatica Timişoara va sta.

 

Etapa a VII-a/15 octombrie

Muncitorul Reşiţa – Dunărea Călăraşi

United Galaţi – Clujana Cluj-Napoca

ACS Odorheiu Secuiesc – CSM Poli Iaşi

KSE Târgu Secuiesc –  Sepsi Sfântu Gheorghe

City’us Târgu Mureş – Informatica Timişoara

Autobergamo Deva va sta.

 

Etapa a VIII-a/22 octombrie

Dunărea Călăraşi – Autobergamo Deva

Clujana Cluj-Napoca –  Muncitorul Reşiţa

CSM Poli Iaşi – United Galaţi

Sepsi Sfântu Gheorghe – ACS Od. Secuiesc

Informatica Timişoara – KSE Târgu Secuiesc

City’us Târgu Mureş va sta.

 

Etapa a IX-a/29 octombrie

Autobergamo Deva – Clujana

Muncitorul Reşiţa – CSM Poli Iaşi

United Galaţi – Sepsi Sfântu Gheorghe

ACS Od. Secuiesc – Informatica Timişoara

KSE Târgu Secuiesc – City’us Târgu Mureş

Dunărea Călăraşi va sta.

 

Etapa a X-a/5 noiembrie

Clujana – Dunărea Călăraşi

CSM Poli Iaşi – Autobergamo Deva

Sepsi Sfântu Gheorghe – Muncitorul Reşiţa

Informatica Timişoara – United Galaţi

City’us Târgu Mureş – ACS Odorheiu Secuiesc

KSE Târgu Secuiesc va sta.

 

Etapa a XI-a/12 noiembrie

ACS Odorheiu Secuiesc – KSE Târgu Secuiesc

United Galaţi – City’us Târgu Mureş

Muncitorul Reşiţa – Informatica Timişoara

Autobergamo Deva – Sepsi Sfântu Gheorghe

Dunărea Călăraşi – CSM Poli Iaşi

Clujana Cluj-Napoca va sta.