În perioada 7 – 15 august 2019, în municipiul nostru s-a desfășurat turneul de minifotbal pentru amatori „Cupa Marinei Realitatea din Călăraşi”. Echipa Komora a câştigat competiţia. Evenimentul a avut loc în incinta complexului Navrom.

La această competiţie au participat 16 echipe compuse din jucători nelegitimaţi. Echipele care s-au duelat au fost următoarele: Jandarmeria Călăraşi, Triumf Călăraşi, Oţelul Călăraşi, Primăria Călăraşi, ISU Călăraşi, Ecoaqua, Komora, Martifer, Poliţia Călăraşi, Vulturii, Winer, BRCT, GLS, ANIF, PROCL Boys-Saint Gobain.

Trofeul competiţiei a fost câştigat de Komora. Locul II a fost ocupat de Saint Gobain, iar locul III de Jandarmeria Călăraşi. Echipa de pe locul întâi a primit 1.500 de lei, cea de pe locul doi, 1.000 de lei, iar cei clasaţi pe locul trei au primit 500 de lei.

Organizatorii mulţumesc Asociaţiei Judeţene de Fotbal Călăraşi, Primăriei Municipiului Călăraşi, tuturor celor care au sprijinit continuarea acestei tradiţii şi jucătorilor.