După ce a câștigat grupa din care a făcut parte, echipa călărășeană, ACS Înainte Modelu a avansat în faza optimilor și a înfruntat SC Popești Leordeni, singura echipă din această competiție care îi are în spatele monitoarelor chiar pe cei 11 jucători de la echipa mare.

Sâmbătă, 2 mai, a avut loc primul meci între cele două echipe ce s-a jucat pe terenul celor de la Înainte Modelu, partidă ce s-a încheiat la egalitate, cu scorul 1-1.

Duminică, 3 mai, cea de-a doua partidă, cea decisivă, a fost televizată pe Pro X și am putut observa o echipă puternică, unită, a celor de la Înainte Modelu, această agresivitate reflectându-se și în scor, 0-4 în favoarea călărășenilor.

În sferturile SuperCupei #jucămdeacasă, Înainte Modelu o va întâlni pe Petrolul Ploiești, echipă ce a jucat în optimi împotriva OKS Sepsi și a câștigat ambele partide, 3-0, 0-5.  Meciurile din sferturi se joacă pe marți, 5 mai și miercuri, 6 mai.