În data de 3 octombrie 2020, începând cu ora 11:00, pe Arena „Ion Comşa” din municipiul Călăraşi a avut loc confruntarea dintre echipele Dunărea şi Aerostar Bacău din cadrul rundei a 6-a a Ligii a 2-a. Meciul s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor 3 – 2.

Astfel, formaţia călărăşeană a urcat pe locul 3 în clasament cu 12 puncte.

Golurile Dunării Călăraşi au fost înscrise de: George Tudoran (minutul 20), Alin Cârstocea (minutul 43) și Cristian Bud (minutul 70). De la Aerostar Bacău a marcat Cătălin Vraciu (minutele 27 şi 54).

Antrenorul echipei de malul Borcei, Cristian Pustai, a început cu următorul 11: Began – Sîrbu, Șandru, Wiktoroski, Sălceanu – Ciucur, Djuric, Tudoran, Cârstocea – Zaluschi, A. Valentin.

Rezerve : Alexandru Ionuț – Andrei Rus, Lopez, Fotescu, Țenea, Calu, Mihăiescu, Charles Alcolatse, Bud.