Sâmbătă, 3 aprilie, pe stadionul „Ion Comșa” din municipiul Călărași s-a disputat, începând cu ora 21:30, meciul contând pentru prima etapă a fazei play-off din cadrul Ligii a 2-a, dintre AFC Dunărea Călărași și ASU Politehnica Timișoara. Echipa de pe malul Borcei a început partida cu următorul 11: 12. Răzvan Began, 22. Ionuț Sîrbu, 6. Kamil Wiktorski, 14. Ariel Ignacio López Varela, 18. Robert Sălceanu, 5. Cristian Pușcaș, 70. Teofil Ciucur, 17. Alin Cârstocea, 10. Saifeddine Alami Bazza, 90. Baudouin Tshitungi Dieudonne Kanda, 19. Valentin Alexandru, rezerve: Stefan Krel, Sorin Sava, Bogdan Șandru, Cristian Bud, Radu Crișan, Andrei Rus, Sandro Djuric, Charles Acolatse, Costin Petre. Oaspeţii au avut o bară, prin Alin Manea (minutul 88). Dunărea a încheiat în zece oameni, după eliminarea lui Valentin Alexandru (minutul 89), atacantul primind al doilea cartonaş galben pentru proteste. Meciul s-a terminat la egalitate, scor 0 – 0.
Următoarea partidă a galben-albaștrilor va fi în compania celor de la FC Rapid 1923, ce va avea loc în data de 11 aprilie 2021, ora 19:00.