Miercuri, 29 ianuarie, după-amiază, a avut loc la Lara, pe Miracle Sport Center, al doilea meci de verificare al echipei AFC Dunărea Călăraşi în stagiul din Turcia. Elevii lui Cristian Pustai au învins cu scorul de 2 – 1 formaţia de primă ligă din Kazahstan, FK Taraz, cu 2 – 1. Cele două reuşite au fost semnate de Thaer Bawab, în prima parte, mai exact în minutele 33 şi 37. Adversarii călărăşeni au înscris golul de onoare în minutul 57. Profesorul Pustai a utilizat şi de data asta două echipe.

Astăzi, 31 ianuarie, Dunărea Călăraşi va întâlni echipa de Liga a 4-a din Germania TSV Steinbach.

Dunărea (1): 33. Nicolae Calancea – 22. Alexandru Sîrbu, 20. Bogdan Şandru, 5. Bogdan Jica, 6. Ahmet Ozcan – 14. Ariel Lopez, 8. Robert Boboc – 10. Georgian Honciu, 29. Adrian Zaluschi, 11. Thaer Bawab – 23 Bogdan Rusu

Dunărea (2 – din minutul 64): 1. Stefan Krell – 3. Ionuţ Ţenea, 77. Konstantinos Rougkalas, 99. Ionuţ Puţaru, 27. Gaston Mendy – 2. Alexandru Sabangeanu, 4. Cristian Raiciu – 7. George Tudoran, 21. Andrei Moise, 18. Gabriel Toma – 17. Mediop Ndiaye.