În data de 7 noiembrie 2020, de la ora 11:00, a avut loc pe Stadionul Municipal „Tudor Vladimirescu” meciul dintre Pandurii Târgu Jiu şi Dunărea Călăraşi, din cadrul etapei a 11-a a Ligii a 2-a. Jucătorul Dunării, Marius Fotescu, a deschis scorul la Târgu Jiu, în minutul 35. A urmat al doilea gol tot pentru călărăşeni, marcat de Mădălin Calu, în minutul 67. Pandurii au redus din diferență în minutul 76, prin golul marcat de Gabriel Dodoi. Partida s-a încheiat cu victoria călărăşenilor, scor 2 – 1.

„Sunt foarte multe echipe care vor să intre în play-off, iar diferența de puncte este mică. Noi sperăm să rămânem în primele șase locuri la finele sezonului regular și apoi să ne batem pentru promovare. Sezonul acesta, și locul 4 te poate duce în prima ligă”, a declarat Pustai, potrivit site-ului https://liga2.prosport.ro.

Antrenorul Dunării Călăraşi, Cristian Pustai, a început în următoarea formulă meciul de sâmbătă, cu Pandurii: Stefan Krell – Ionuț Sîrbu, Kamil Wiktorski, Ariel Lopez, Robert Sălceanu – Sandro Djuric, Adrian Bedea – Mădălin Tudoran, Marius Fotescu, Alexandru Ciucur – Valentin Alexandru. Rezerve: Răzvan Began – Andrei Rus, Cristian Bud, Bogdan Șandru, Ionuț Țenea, Mădălin Calu, Andrei Mihăiescu, Adrian Zaluschi, Teodor Caragea.

În urma acestei victorii, Dunărea a urcat trei locuri în clasament, ajungând pe locul 2.