Luni, 19 aprilie, începând cu ora 18:30, s-a disputat la Miercurea Ciuc partida din cadrul etapei a 4-a a play-off-ului Ligii a 2-a, dintre FK Csíkszereda și Dunărea Călărași. „Galben -albaștrii” au deschis scorul în minutul 18 prin Cristian Bud, acesta fiind și unicul gol al primei reprizei. În a doua repriză echipa lui Cristian Pustai a fost egalată prin golul marcat de Claudiu Apro, în minutul 63. Meciul s-a încheiat cu victoria Dunării Călărași, datorită reușitei lui Bogdan Șandru, în minutul 78. Cu 38 de puncte, AFC Dunărea Călărași se menține pe locul 4 în clasamentul play-off-ului și se îndepărtează de FK Csikszereda și ASU Poli (ambele cu 33 de puncte).
Echipa de pe malul Borcei a început partida în următoarea formulă: Răzvan Began, Andrei Rus, Kamil Wiktorski, Bogdan Șandru, Robert Sălceanu, Cristian Pușcaș, Ariel Ignacio López Varela, Alin Cârstocea, Saifeddine Alami Bazza, Sandro Djuric și Cristian Bud.