În data de 31 octombrie 2020, de la ora 11:00, AFC Dunărea Călăraşi a primit vizita formaţiei bucureştene Metaloglobus, în cadrul etapei a 10-a a Ligii a 2-a. Partida s-a încheiat cu victoria echipei de pe malul Borcei, scor 1 – 0 (0 – 0 la pauză). Golul a fost marcat de de atacantul Valentin Alexandru, în minutul 62.

Primul 11 introdus pe Arena „Ion Comşa” în meciul de sâmbătă a fost următorul: Stefan Krell – Alexandru Ionuţ Sîrbu, Bogdan Șandru, Kamil Wiktoroski, Robert Sălceanu – Alexandru Ciucur, Sandro Djuric, George Tudoran, Adrian Bedea – Ariel Lopez, Valentin Alexandru. Rezerve: Răzvan Began – Andrei Rus, Cristian Bud, Marius Fotescu, Ionuţ Țenea, Mădălin Calu, Andrei Mihăiescu, Adrian Zaluskhi, Teodor Caragea.