În data de 3 februarie 2020, s-a desfăşurat cel de-al patrulea joc de verficare al „galben – albaştrilor” în stagiul din Turcia. Dunărea Călăraşi a remizat, scor 2 – 2, cu echipa rusă de ligă secundă, Enisei Krasnoiarsk. Elevii lui Cristian Pustai au deschis scorul în minutul 18 prin Georgian Honciu, însă s-au văzut egalaţi în minutul 40. Cu un minut înainte de pauză, Bogdan Rusu a înscris pentru 2 – 1. La cinci minute de la reluare, Enisei a restabilit egalitatea, 2 – 2, scor cu care s-a încheiat şi partida.

Ultimul test va avea loc joi, 6 februarie, Dunărea Călăraşi urmând a întâlni formaţia din prima ligă din Kosovo, KF Flamurtari.

Dunărea Călăraşi – Enisei Krasnoiarsk 2 – 2

Au marcat: Georgian Honciu (18’), Bogdan Rusu (44’)

Dunărea: 12. Răzvan Began (33. Nicolae Calancea, 46’) – 22. Alexandru Sîrbu (2. Alexandru Sabangeanu, 46’), 20. Bogdan Şandru (77. Konstantinos Rougkalas, 58’), 5. Bogdan Jica (27. Gaston Mendy, 67’), 6. Ahmet Ozcan (99. Ionuţ Puţaru, 85’) – 4. Cristian Raiciu (18. Gabriel Toma, 85’), Robert Boboc (3. Ionuţ Ţenea, 81’) – 10. Georgian Honciu (7. George Tudoran, 77’), 29. Adrian Zaluschi (17. Mediop Ndiaye, 63’), 11. Thaer Bawab (15. Claudiu Vereş, 67’) – 23. Bogdan Rusu (21. Andrei Moise, 81’).

Rezultate şi program jocuri amicale

27 ianuarie 2020: Dunărea Călăraşi – FK Radnicki Nis (Liga 1 Serbia) 1 – 4

A marcat: Thaer Bawab (74’)

29 ianuarie 2020: Dunărea Călăraşi – FK Taraz (Liga 1 Kazahstan) 2 – 1

A marcat: Thaer Bawab (33’, 37’)

31 ianuarie 2020: Dunărea Călăraşi – TSV Steinbach (Liga a 4-a Germania) 0 – 2

3 februarie 2020: Dunărea Călăraşi – FK Enisei Krasnoiarsk (Liga a 2-a Rusia) 2 – 2

6 februarie 2020: Dunărea Călăraşi – KF Flamurtari (Liga 1 Kosovo)