În data de 28 octombrie, începând cu ora 15:00, s-a disputat meciul restanţă din cadrul etapei a 7-a a Ligii a 2-a, dintre Politehnica Timișoara şi Dunărea Călărași. Partida s-a încheiat la egalitate, scor 1 – 1. Golul echipei călărăşene a fost marcat de Valentin Alexandru, în minutul 8. Pentru Poli Timişoara a marcat Petre Ivanovici, în minutul 61.

Antrenorul principal al Dunării Călăraşi, Cristian Pustai, a început meciul cu următorul 11: Stefan Krell – Alexandru Ionuţ Sîrbu, Kamil Wiktoroski, Ariel Lopez, Robert Sălceanu – George Tudoran, Sandro Djuric, Ionuţ Badea, Alexandru Ciucur – Adrian Zaluschi, Valentin Alexandru. Rezerve: Răzvan Began – Andrei Rus, Marius Fotescu, Mădălin Calu, Andrei Mihăiescu, Cristian Bud, Ionuţ Țenea, Bogdan Șandru.

Dunărea Călărași are 14 puncte și ocupă locul 8, iar sâmbătă, de la ora 11:00, va primi vizita celor de la Metaloglobus București.