În data de 26 aprilie 2021, începând cu ora 17:30, pe Stadionul Municipal „Ion Comșa” s-a disputat meciul din cadrul etapei a 5-a a play-off-ului Ligii a 2-a, dintre AFC Dunărea Călărași și FC U Craiova. Gazdele au deschis scorul în minutul 55, prin reușita lui Ariel Ignacio López Varela, prima repriză încheindu-se cu scorul de 1 – 0. În partea a doua a partidei, FC U Craiova a egalat în minutul 80, prin golul marcat de Andrea Compagno. Astfel, „galben-albaștrii” au terminat la egalitate meciul cu liderul ligii secunde din play-off. Partida a fost transmisă în direct de Digi Sport 1.
Primul 11, folosit de antrenorul Dunării Călărași, Cristian Pustai, în partida cu FC U Craiova, a fost următorul: 12. Răzvan Began, 2. Andrei Rus, 6. Kamil Witroski, 20. Bogdan Șandru, 18. Robert Sălceanu, 5. Cristian Pușcaș, 14. Ariel Ignacio López Varela, 17. Alin Cârstocea, 10. Saifeddine Alami Bazza, 11. Sandro Djuric, 26. Cristian Bud, rezerve: Ionuț Alexandru, Marius Fotescu, Ionuț Sîrbu, Valentin Alexandru, Eugen Tenea, Teofil Ciucur, Baudouin Tshitungi Dieudonne Kanda, Charles Acolatse, Costin Petre.