AFC Dunărea Călăraşi a disputat marţi, 1 decembrie, începând cu ora 16:45, pe Stadionul Municipal „Ion Comşa”, partida restanță, din cadrul etapei a 12-a a Ligii a 2-a, în faţa celor de la Turris Turnu Măgurele. Meciul s-a încheiat la egalitate, scor 1 – 1. Partida a fost transmisă live de Digi Sport 1.

Golul egalizator pentru călărăşeni a fost marcat de Valentin Alexandru, în minutul 85. De la echipa oaspete a marcat Liviu Mihai (minutu 49).

Echipa de start a fost formată din: 12. Răzvan Began, 22. Ionuţ Sârbu, 20. Bogdan Şandru (căpitan), 6. Kamil Wiktorski, 18. Robert Sălceanu, 70. Teofil Ciucur, 11. Sandro Djuric, 7. George Tudoran, 17. Alin Cristocea, 8. Marius Fotescu, 19. Valentin Alexandru; rezerve: 1. Stefan Krell, 29. Costin Petre, 14. Varela Lopez, 10. Adrian Zaluschi, 3. Eugen Tenea, 21. Mădălin Calu, 27. Teodor Caragea, 73. Charles Acolatse, 96. Sorin Sava.

De asemenea, Dunărea Călăraşi s-a calificat, în data de 28 noiembrie, în optimile Cupei României, câştigând împotriva echipei CSC Sânmartin, scor 0 – 1, prin golul reuşit de Costin Petre, în minutul 61.