Duminică, 18 martie, s-au desfăşurat alte două jocuri din cadrul etapei a 25-a a Ligii a 2-a. La Sibiu, Hermannstadt a învins cu doar 1 – 0 pe Pandurii Târgu Jiu, golul fiind reuşit de atacantul Bogdan Rusu, în minutul 50. Sibienii continuă să fie pe locul 2, totalizând 53 de puncte.
Victorie cu destule emoţii şi pentru Chindia Târgovişte, pe teren propriu. Luceafărul Oradea a „înţepat” prima deschizând scorul prin Vlad Rusu care a marcat un gol dintr-o lovitură de la 11 metri, în minutul 50. Târgoviştenii au egalat prin Liviu Mihai, în minutul 76, şi tec la timonă în minutul 84 graţie reuşitei semnate de Cristi Neguţ. Chindia a câştigat cu scorul 2 – 1 şi rămâne pe poziţia a treia, cu 49 de puncte.
Duminică, la Călăraşi, Dunărea a învins cu 2 – 0, golurile fiind marcate de Cristi Puşcaş (minutul 12) şi Valentin Munteanu (minutul 90+3), echipa călărăşeană acumulând 56 de puncte. Altfel spus, „galben – albaştrii” îşi păstrează diferenţa de puncte faţă de Hermannstadt (trei puncte), respectiv Chindia (şapte puncte).
Etapa a 25-a s-a încheiat ieri, 19 martie, când s-a desfăşurat, de la ora 18:00, partida dintre CS Mioveni şi ASU Poli Timişoara.
Etapa a 26-a se va disputa în zilele de 24 şi 25 martie. Dunărea Călăraşi nu va juca, întrucât adversara sa, Olimpia Satu Mare, s-a retras din campionat. În consecinţă, echipa lui Dan Alexa va câştiga cu 3 – 0 prin neprezentare. (sursa: afcdunareacalarasi.ro)