În data de 21 octombrie 2020, începând cu ora 14:30, pe stadionul „Voința” din București, s-a disputat meciul dintre AFC Dunărea Călăraşi şi ACS Mostiștea Ulmu din cadrul turului 4 al Cupei României. Partida s-a încheiat cu victoria călărăşenilor, scor 2 – 1. Astfel, echipa de pe malul Borcei s-a calificat în șaisprezecimile Cupei României. Ambele goluri ale Dunării Călăraşi au fost marcate de Mădălin Calu, în minutele 13 şi 55, iar golul Mostiştei Ulmu a fost dat de Alexandru Mihai Marian (Hamude), în minutul 68.

Antrenorul principal al Dunării, Cristian Pustai, a început meciul cu următorul 11: Răzvan Began – Alexandru Ionuţ Sîrbu, Robert Candrea, Ariel Lopez, Andrei Mihăiescu – George Tudoran, Sorin Nicuşor Sava, Charles Acolatse, Marius Fotescu – Adrian Zaluschi, Mădălin Calu.