– Daniel Ştefan Drăgulin (PNL)– Primăr al Municipiului Călăraşi

– Petre Ţone (PSD) – Primăr al Municipiului Olteniţa

– Iulian Iacomi (PSD) – primar al oraşului Lehliu Gară

– Dorel Dorobanţu (PSD) – primar al oraşului Fundulea

– Iorgu Dumitru (UNPR) – Primar oraşul Budeşti. Diferența de 25 de voturi faţă de Lucia Lefter (PNL )

 

– Niculae Eremia (PNL ) –  primar al comunei Alexandru Odobescu

– Grului Mihai (PNL) – primar al comunei Belciugatele

–  Nedelcu Theodor Aniel (PNL) – primar al comunei Borcea

-Straşeschi Nicolae (PNL) –  primar al comunei Căşcioarele

– Roman Irinel (PNL)- primar al comunei Chirnogi

– Penu Mihail (PNL) – primar al comunei Chiselet

– Petre Pavel (PNL) – primar la Ciocăneşti

– Gazu Aurică (PNL)-  primar al comunei Curcani

– Marius Cojocaru (PNL)- primar al comunei Cuza Vodă

– Ion Robu (PNL)- primar la Crivăţ

– Radu Iulian (PNL) – primar al comunei Dichiseni

– Vasile Stoica (PNL) – primar al comunei Dorobanţu

– Ion Iacomi (PNL)-  primar al comunei Dor Mărunt

– Gabriel Stanciu (PNL)- primar la Dragalina

– Ion Radu Aurel (PNL) – primar la Dragoş Vodă

– Sandu Mihaita (PSD) – primar la Frăsinet

– Gheorghiță Cartusanu (PSD)- primar la Fundeni

– Duţă Paul (PNL) – primar al comunei Frumuşani

– Corbu Constantin (PNL) – primar al comunei Grădiştea

– Sandu Manea (PNL) – primar la Gurbanesti

– Alexandru Corneliu (PSD) – primar al comunei Ileana

– Lică Voicu (PNL )- Primar comuna Independenţa

– Vasile Aurel (PNL)-  primar al comunei Jegălia

– Stan Ionuţ (PSD) – primar al comunei Lehiu

– Dobrin Ion (PNL) – primar al comunei Luica

– Manea Victor (PSD) – primar al comunei Lupşanu

– Tudorel Minciună (PNL) –  Primar al comunei Mitreni

– Gheorghe Dobre (PNL) a câştigat un nou mandat de primar al comunei Modelu

– Marian Iancu, (PNL )- primar al comunei Mânăstirea

– Costel Boitan, (PNL )- primar al comunei Valea Argovei

– Dobre Gheorghe (PNL) – primar al comunei Nana

– Giurea Constantin (PNL) – primar al comunei Nicolae Bălcescu

– Bucur Ionel Cătălin (PSD) – primar al comunei Perişoru (diferenţă de un vot)

– Dumitrescu Florian (PNL) – primar al comunei Plătăreşti

– Dobrescu Vasilica (PNL) – primar al comunei Radovanu

– Râjnoveanu Nicolae (PSD) –  primar al comunei Roseţi

-Călin Petre Alexandru (PSD) – primar al comunei Săruleşti

– Dumitru Grigore (PSD) – primar al comunei Sohatu

– Gheorghiescu Silviu Niki (PNL) – primar al comunei Spanţov

– Iulian Geambaşu (PNL) – Primar al comunei Şoldanu

– Pandea Nicolae (PSD) – primar al comunei Ştefan cel Mare

-Avram George (PNL) – primar al comunei Ştefan Vodă

– Chirică Constantin (PSD) – primar al comunei Tămădău Mare

-Uleia Gheorghe (PNL) –  primar al comunei Ulmeni

– Daniel Nica (PSD)-  primar al comunei Unirea

– Ion  Negoiţă (PNL) – primar al comunei Ulmu

– Boitan Costel (PNL) – primar al comunei Valea Argovei

– Nelu Tatu (PNL)- primar la Vâlcelele

– Constantin Mihalache (PNL) –  primar al comunei Vlad Ţepeş

DSC03487