Lista primarilor câștigători, pe localități, din judeţul Călăraşi, este următoarea:

Alexandru Odobescu – Eremia Niculae PNL (1.230 de voturi);

Belciugatele – Gurlui Mihai (684 de voturi);

Borcea – Nedelcu Pațurcă Teodor Aniel PNL (2.179 de voturi);

Budeşti – Ilie Mihai PPUSL (1.007 voturi);

Călăraşi – Dulce Marius Grigore (10.281 de voturi);

Căscioarele – Bordei Florin PSD (489 de voturi);

Chirnogi – Ştefan Ion PSD (1.257 de voturi);

Chiselet – Penu Mihail PNL (920 de voturi);

Ciocănești – Velicu Dan PSD (1.029 de voturi);

Crivăț – Catană Ion PSD (476 de voturi);

Curcani – Gazu Aurică PSD (1.455 de voturi);

Cuza Vodă – Popa Anghel Adrian PNL (759 de voturi);

Dichiseni – Radu Iulian PNL (635 de voturi);

Dor Mărunt – Iacomi Ion PNL (1.896 de voturi);

Dorobanțu – Stoica Vasile PNL (1.063 de voturi);

Dragalina – Stanciu Marian Gabriel PNL (2.312 voturi);

Dragoș Vodă – Ion Radu Aurel PSD (1.132 de voturi);

Frăsinet – Ploeșteanu Alin Daniel PNL (626 de voturi);

Frumuşani – Cristache Costel Nelu PSD (954 de voturi);

Fundeni – Cărtușanu Gheorghiță PSD (1.289 de voturi);

Fundulea – Dorobanțu Dorel PSD (2.115 voturi);

Gălbinași – Radu Paul PSD (1.346 de voturi);

Grădiştea – Matei Vasile PSD (1.282 de voturi);

Gurbănești – Manea Sandu PSD (620 de voturi);

Ileana – Alexandru Corneliu PSD (1.042 de voturi);

Independența – Rădulescu Gabriel PSD (885 de voturi);

Jegălia – Vasile Aurel PNL (1.438 de voturi);

Lehliu – ?;

Lehliu Gară – Iacomi Iulian PNL (1.749 de voturi);

Luica – ?;

Lupșanu – Câmpulungeanu Ştefan PSD (590 de voturi);

Mănăstirea – Iancu Marian Mugurel PSD (1.526 de voturi);

Mitreni – Panait Ciprian Constantin PNL (1.055 de voturi);

Modelu – Dobre Gheorghe PNL (2.529 de voturi);

Nana – Dobre Gheorghe PSD (591 de voturi);

Nicolae Bălcescu – Lascu Ilie PNL (610 voturi);

Olteniţa – ?;

Perişoru – Bucur Ionel Cătălin PSD (1.051 de voturi);

Plătărești – Dumitrescu Florin PNL (943 de voturi);

Radovanu – Dobrescu Vasilica PNL (1.110 voturi);

Roseți – Rîjnoveanu Nicolae PSD (1.615 voturi);

Sărulești – Călin Petre Alexandru PSD (1.232 de voturi);

Sohatu – Iordache Cătălin PNL (802 voturi);

Spanțov – Gheorghescu Silviu-Niki PNL (1.539 de voturi);

Şoldanu – Geambaşu Iulian PNL (805 voturi);

Ștefan cel Mare – Pandea Nicolae PNL (1.032 de voturi);

Ștefan Vodă – Zardova Ionel PSD (668 de voturi);

Tămădău Mare – Chirică Constantin PNL (607 voturi);

Ulmeni – Drăgnoi Narcis Niculae PSD (1.123 de voturi);

Ulmu – Catargiu Nelu PNL (655 de voturi);

Unirea – Olteanu Ciprian Andrei PNL (812 voturi);

Vâlcelele – Tatu Ionel PSD (590 de voturi);

Valea Argovei – Boitan Costel PSD (728 de voturi);

Vasilaţi – Vasile Lucian PSD (1111 voturi);

Vlad Țepeș – Iliuță Marian PSD (540 de voturi).

 

Lista este în curs de actualizare…