Pugilistul de la CSM Călărași, Alexandru Stan, a obținut titlul de vicecampion național la CN de Cadeți și Seniori U22 de la Brăila

Începând cu data de 8 decembrie și până la data de 12 decembrie 2021, au avut loc finalele Campionatului Național (CN) de Cadeți și Seniori U22, la Sala Sporturilor din Brăila. Competițiile au fost organizate de CSM Brăila în colaborare cu Federația Română de Box. Județul Călărași a fost reprezentat de către pugilistul călărășean Alexandru Stan care a câștigat titlul de vicecampion național. Acest campionat a fost prima competiție națională la care sportivul a câștigat prima medalie. Pugilistul Alexandru Stan este pregătit de antrenorii din cadrul secției de box a Clubului Sportiv Municipal (CSM) Călărași, frații Valentin și Georgian Anghel.