Canotorii Clubului Sportiv Municipal (CSM) Călăraşi au obţinut rezultate remarcabile la Campionatul Naţional de Seniori şi Tineret de la Snagov, desfăşurat în zilele de 28 şi 29 iulie. Aceştia au câştigat şase medalii, din care trei de argint şi trei de bronz.
Sportivii medaliaţi sunt următorii: Alexandru Chioseaua, locul II (1x M seniori); David Popa, locul II (1x M seniori); Mădălina Caşu, locul II (1xF tineret); Valentin Munteanu şi Alexandru Chioseaua, locul III (2x M seniori); Robert Boboc şi Valentin Munteanu, locul III (2 x M tineret); Delia Burlacu, Gabriela Paraschiv, Delia Clopon şi Cristina Druga, locul III (4-F seniori). De asemenea, la Campionatul Mondial de Tineret, care a avut loc în data de 21 iulie 2017, la Plovdiv, Bulgaria, canotorul Alexandru Petrişor Chioseaua s-a clasat pe onorabilul loc IV. În data de 31 iulie 2017, sportiva Adriana Ailincăi a plecat alături de lotul naţional la Campionatul Mondial de Juniori I în Lituania, unde va concura în proba de 2-, aceasta fiind proba în care Adriana deţine titlul european. Canotorii sunt pregătiţi de antrenorii Daniel Bănăţeanu, Eugen Suciu şi Mădălina Buzdugan.