Trei atleți de la Clubul Sportiv Şcolar Călărași au luat startul în competiția de sală “Cupa de Iarnă”, rezervată juniorilor și seniorilor.

Această competiție de nivel național s-a desfăşurat în zilele de 9 şi 10 decembrie, la Sala de Atletism Lia Manoliu” din municipiul București.

Toți cei trei sportivi au reușit performanțe notabile care i-au propulsat pe podiumul competiției. Ștefan Lică a câștigat proba de triplusalt la categoria juniori 3, cu un record personal-13,14 metri. Tot la categoria juniori 3 a obținut o medalie de bronz Antoniu Grama, cu un rezultat de 2:09.57, iar în proba de 400 de metri juniori 2, sportivul Ionuț Vasile a cucerit și el medalia de bronz, cu o performanță de 54:05.