Un tânăr de 27 de ani a decedat în urma unui accident rutier, ce a avut loc pe raza localității Rasa
Un bărbat în vârstă de 27 de ani conducea cu viteză mică un autoturism marca BMW, pe raza localității Rasa, comuna Grădiștea, în condiții de ceață, în momentul în care a intrat în coliziune cu un camion care efectua manevre fără a avea în funcțiune lumini de avertizare. În afară de șofer, în autoturism nu se aflau și alte persoane.
Apelul către numărul de urgență a fost dat în seara de 15 ianuarie, la fața locului deplasându-se pompierii militari din cadrul Detașamentului Călărași cu un utilaj de descarcerare, o autospecială SMURD, dar și un echipaj SAJ cu medic.
Echipajele de intervenție sosite la locul accidentului pentru a acorda ajutor victimei și pentru a stinge eventualele incendii nu au putut decât să constate decesul persoanei implicate, după toate eforturile de a o resuscita.
Organele abilitate urmează să stabilească cu exactitate împrejurările în care s-a produs accidentul ce a dus la moartea tânărului.
Lasă un răspuns
Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.